Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Projekt Čistá mobilita: Lepší přístup, delší život

30. 03. 2017

Osvětové projekty čisté mobility, které jsou podporovány Ministerstvem životního prostředí ČR a Státním fondem životního prostředí ČR, jsou prvními projekty svého druhu v České republice. Mezi tyto jedinečné projekty patří i liberecký „Lepší přístup, delší život“, který se uskuteční v pátek 31. března od 10 hodin v libereckém nákupním centru Géčko. V rámci akce bude představen i Plán udržitelné městské mobility Liberec – Jablonec n/N zaměřený na veřejnou dopravu a cyklodopravu pod heslem “Chytře na cestu” a Liberecký kraj nabídne informace nejen o prevenci rizikového chování v dopravním prostředí.

Projekt „Lepší přístup, delší život“ seznámí veřejnost s prvky čisté mobility. Občané budou mít příležitost seznámit se s pojmy jako elektromobilita, carsharing nebo se dozvědět více o cyklostezkách v kraji. Zároveň se dozví také více informace o veřejné dopravě a cyklodopravě mezi městy Liberec a Jablonec n/N.

„Zjišťujeme, že více aut se již zkrátka do města nevejde, a hledáme řešení této situace. Zajímají nás bariéry, které našim občanům brání zvolit jízdu na kole nebo využít MHD místo jízdy autem,“ říká náměstek primátora Liberce pro ekonomiku, strategický rozvoj a dotace Jan Korytář.

Liberecký kraj nabídne zajímavé informace ohledně inhalace škodlivých látek z městského prostředí. Pokud Vás zajímá aktuální zdravotní stav vašich plic, pracovníci Státního zdravotního ústavu a Krajského úřadu Libereckého kraje Vám budou k dispozici s měřicím přístrojem.

„Jsem ráda, že v rámci tohoto projektu můžeme veřejnosti představit služební elektrokolo a elektromobil Nissan LEAF, který Krajský úřad Libereckého kraje používá jako referentské vozidlo,“ uvedla Radka Loučková Kotasová, radní Libereckého kraje pro regionální rozvoj, evropské projekty
a územní plánování.

Osvětový projekt „Lepší přístup, delší život“ cílí na problematiku životního prostředí zejména na kvalitu ovzduší a předcházení vzniku dopadů na prostředí, ve kterém žijeme.

„Veřejnost má mít informace o tom, jak žít zodpovědněji vůči prostředí, ve kterém žijí naše rodiny. Záleží právě na nás, jakou zanecháme uhlíkovou stopu, a to zejména zvoleným přístupem mobility. Občané krajských měst včetně Liberce jsou informováni o čisté mobilitě hravou formou, proto bych rád pozval všechny do nákupního centra Géčko, kde je možné se nejen něco dozvědět, ale i vyhrát drobný dárek,“ říká zástupce projektového týmu Ing. Zdeněk Kříž z Nadačního fondu pro všeobecný rozvoj člověka.

Další informace se dozvíte na www.cistamobilita-liberec.cz.

Projekt „Lepší přístup, delší život“ je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR a Ministerstvem životního prostředí ČR.

logo čistá mobilita

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
485226324 / 739541624

Evropský antibiotický den

Resort zdravotnictví se při příležitosti Evropského antibiotického dne, který připadá na 18. listopad, připojuje k informační kampani Centrální koordinační skupiny Národního antibiotického programu. Kampaň je zaměřena na správné užívání antibiotik a zvyšující se antibiotickou rezistenci.

Leták - Evropský antibiotický den

 

Prevence nádorů tlustého střeva - Prevence NTS - leták (__)

Stop zhoubnému onemocnění TS

Prevence Cukrovky - Cukrovka - leták (__)