Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Informace ke zdraví a prevenci

 

jsou dostupné na Národním zdravotnickém informačním portálu nzip.cz 

 

https://nzip.cz/

Hravě jak žít zdravě zjistí návštěvníci tentokrát v Turnově

15. 05. 2023

Hravě jak žít zdravě zjistí návštěvníci tentokrát v Turnově

Ochutnat zdravá jídla a zákusky, zjistit, zda si správně čistí zuby, změřit si sílu stisku ruky nebo množství svalstva, seznámit se s významem psychického zdraví. To a mnoho dalšího mají možnost zažít návštěvníci akce Hravě jak žít zdravě, která se uskuteční 19. května od 16 hodin v Polyfunkčním komunitním centru a jeho okolí ve Skálově ulici.

„Základní myšlenkou akce je podpora prevence vážných onemocnění a zdravého životního stylu. Její návštěvníci si mohou interaktivní formou ověřit, vyzkoušet nebo zjistit, jak mohou ve vybraných oblastech snadno pečovat o své zdraví, co jim prospívá nebo kam a na koho se mohou obrátit s konkrétním problémem,“ uvedl Vladimír Richter, radní pro resort zdravotnictví.

Na jednotlivých stanovištích si návštěvníci mohou nechat změřit ukazatele zdravotního stavu jako je například krevní tlak, hladina cukru v krvi, množství tuku a svalstva nebo i sílu stisku ruky. Zdravotní fakta nabídne Liga proti rakovině, která v rámci akce pořádá interaktivní výstavu doplněnou kvízy. Místní skupina Českého červeného kříže Turnov zase naučí, jak poskytnout první pomoc.

Chybět nebude ani hudební doprovod skupiny Duo Big Band nebo zdravé občerstvení.

Anna Vašková
odborný zaměstnanec
anna.vaskova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226308
Mobil: 739541516