Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Jilemnická nemocnice má novou porodnici 

12. 09. 2023

Koncem července jsme otevřeli novou porodnici v Jilemnici, která prošla kompletní rekonstrukcí. V naší nemocnici je tradicí, že se taková událost musí oslavit, a tak jsme pozvali všechny, kdo za zrodem nové porodnice stojí. Na slavnostní setkání tak přijeli starostové Semil a Jilemnice, stejně jako vedení zdravotního odboru Libereckého kraje, jakožto zástupci akcionářů, generální ředitel Krajské nemocnice v Liberci, ambulantní lékaři z oboru gynekologie, nemohlo chybět vedení naší nemocnice a samozřejmě ani média.

Pokoje na porodnici byly bezmála 20 let staré, a tak se vedení nemocnice společně s oddělením šestinedělí rozhodlo pro modernizaci, kterou si zasloužili jak lékaři a sestry, ale také budoucí maminky.

I když plány zpočátku nepočítaly s rozsáhlou přestavbou, po odkrytí elektrických rozvodů se muselo vše přehodnotit. Stala se z toho kompletní rekonstrukce oddělení v hodnotě 10 000 000,- CZK. Nyní má porodnice 8 dvoulůžkových standardních pokojů a 3 nadstandardní pokoje z toho jedno dvoupokojové apartmá. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní TV, mikrovlnnou troubou, lednicí a váhou, aby bylo dosaženo maximálního komfortu a soukromí. V minulosti se o toto vybavení musely maminky dělit v prostorách chodby.

Největší novinkou je určitě rautová místnost, která slouží primárně k podávání snídaní, ale občerstvení zde maminky najdou v kteroukoli denní i noční hodinu a nejsou tak vázány na stravovací režim nemocnice. Jak víme, porod se nedá naplánovat a narozená miminka také úplně nerespektují pravidelnost stravy, takže možnost občerstvení v pozdních nočních hodinách je zcela jistě velkým přínosem. Stravu zde nalezneme vegetariánskou i bezlepkovou.

Během rekonstrukce se nemocnici podařilo plně zachovat provoz celého gynekologicko-porodnického oddělení a zajistit tak maminkám a ostatním pacientkám kompletní servis a podporu.

Nyní se bude porodnice hlavně zaměřovat na kontinuální zkvalitňování služeb a vylepšování veškerého vybavení. Nezbývá tedy než popřát lékařům a sestřičkám, aby se jim v novém prostředí dobře pracovalo a maminkám spokojenost a zdravá miminka. 

TZ:

Alena Zalabáková, MA

Oddělení Public Relations

+420 605 221 158

alena.zalabakova@nemjil.cz