Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Odbor zdravotnictví

Seznam lékařů, kteří přijímají nové pacienty

Síť poskytovatelů zdravotních služeb

Dle § 46 zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, ve znění pozdějších předpisů, je zdravotní pojišťovna povinna zajistit poskytování hrazených služeb svým pojištěncům, včetně jejich místní a časové dostupnosti. Tuto povinnost plní prostřednictvím poskytovatelů, se kterými uzavřela smlouvu o poskytování a úhradě hrazených služeb. Tito poskytovatelé tvoří síť smluvních poskytovatelů zdravotní pojišťovny.

Registrujícím lékařem je poskytovatel zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství,  praktické lékařství pro děti a dorost, zubní lékařství, gynekologie a porodnictví. Registrující poskytovatel poskytuje pacientům primární ambulantní péči, jejímž účelem je poskytování preventivní, diagnostické, léčebné a posudkové péče a konzultací, dále koordinace a návaznost poskytovaných zdraovtních služeb jinými poskytovateli.

Pokud pacient nemůže najít registrujícího lékaře, doporučujeme, aby se obrátil na svoji zdravotní pojišťovnu.

Zdravotní pojišťovny

Veřejné zdravotní pojištění v rámci České republiky provádějí zdravotní pojišťovny, které mimo názvu používají k označení také číselný kód.

Největší zdravotní pojišťovnou je:

111Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR (VZP ČR)

Ostatní tzv. zaměstnanecké pojišťovny jsou:

201
Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky (VoZP ČR)
205Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP)
207

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven

a stavebnictví (OZP)

209Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (ZPŠ)
211Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZPMV ČR)
213Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna (RBP)