Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

V kraji přibyla nová odběrová místa na antigenní testy. Je jich už 12 

11. 01. 2021

Od pondělí 11. ledna začala v Libereckém kraji fungovat další hromadná odběrová místa na antigenní testování proti COVID-19, celkem jich tak nyní slouží 12. Objednávky na testy přijímá výhradně krajský rezervační systém, který se nalézá na https://bit.ly/test_rezervace Antigenní testy je možné kromě těchto hromadných míst podstoupit také u praktických lékařů a stomatologů," doplnil hejtman Martin Půta.

Otestovat se mohou nechat všichni, kdo mají  v České republice zdravotní pojištění. Vyšetření se neprovádí u osob, u kterých uplynulo méně než 90 dní od prvního pozitivního výsledku PCR testu, a u osob, kterým byl v posledních 5 dnech proveden PCR test nebo antigenní test s negativním výsledkem.

Preventivní antigenní testování není určeno pro ty, kdož mají příznaky onemocnění covid-19 nebo pro osoby v karanténě. Pokud se objeví příznaky onemocnění, je třeba kontaktovat praktického lékaře, který indikuje potřebné vyšetření nebo vystaví žádanku na PCR test. 

Jan Mikulička
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324