Rada kraje schválila záměr půjčit českolipské nemocnici 50 milionů

07. 11. 2018

Rada Libereckého kraje na svém včerejším jednání schválila záměr o poskytnutí návratné půjčky Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa (NsP ČL). Záměr o půjčce na předfinancování projektů z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) musí na svém listopadovém zasedání projednat ještě krajští zastupitelé.

„Všech pět projektů IROP v NsP ČL je připraveno k realizaci již pro období od října do prosince letošního roku. V lednu bude celková částka činit již 119 milionů korun,“ upřesnil náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví MUDr. Přemysl Sobotka.

Finanční částku obdrží nemocnice nejpozději počátkem února roku 2019. Do 30. června ji musí kraji vrátit.

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz