Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Panochova nemocnice Turnov skončila rok 2013 se ztrátou

28. 02. 2014

Hospodaření Panochova nemocnice Turnov skončila za rok 2013 s celkovou ztrátou ve výši 26,9 miliónu korun.

Do cash flow se do roku 2014 přenáší povinnost uhradit vratky zdravotním pojišťovnám za menší objem poskytnuté péče proti poskytnutým zálohám v Panochově nemocnici. Z roku 2012 se jedná o vrácení 5,8 miliónu korun a za rok 2013 je tato vratka odhadnuta na cca 9 miliónů korun. Celkem tedy bude v roce 2014 nutné vrátit zdravotním pojišťovnám cca 15 miliónů korun,“ upřesnila ekonomická ředitelka Krajské nemocnice Liberec Ing. Miloslava Tanečková. Zároveň upřesnila, že hospodaření Panochovy nemocnice Turnov skončilo po fúzi s KNL v lednu 2014 vyrovnaným hospodaření se ziskem 8 tisíc korun. „Pokud se nám podaří udržet výkonnostní a nákladovou kázeň v turnovské nemocnici a realizovat plánovaná opatření na zvýšení efektivity zdravotnických provozů, lze očekávat dosažení měsíčního zisku až ve výši 500 tisíc korun. Tento zisk může být použit na odměny zaměstnancům nemocnice,“ doplnil generální ředitel Krajské nemocnice Liberec MUDr. Luděk Nečesaný, MBA s tím, že tyto prostředky mohou být použity na odměny zaměstnancům.

Výběrová řízení na náměstka pro lékařskou péči Panochovy nemocnice Turnov

V Panochově nemocnici v Turnově se v tomto týdnu uskutečnila výběrové řízení na náměstka pro lékařskou péči a hlavní sestru nemocnice.

Ve výběrovém řízení na pozici náměstka pro lékařskou péči zvítězil jediný uchazeč MUDr. Martin Hrubý. Pozici hlavní sestry ve výběrovém řízení obhájila Bc. Eva Krejčí. Hodnotící komise byla složena ze zástupců KNL, Města Turnov a Libereckého kraje.

Sdružený lůžkový fond gynekologie a chirurgie

Představenstvo Krajské nemocnice Liberec se na svém středečním zasedání zabývalo otázkou efektivního využití lůžkového fondu na gynekologickém a chirurgickém oddělení Panochovy nemocnice Turnov.

Pacientky, které se v Panochově nemocnici v Turnově podrobí operačním zákrokům, budou hospitalizovány na lůžkovém oddělení chirurgie. „Sloučení lůžkového fondu v žádném případě nepředstavuje zrušení gynekologie v Panochově nemocnici v Turnově, kde je sice malý počet operačních zákroků ročně, ale vysoký počet ambulantních pacientek,“ vysvětlil generální ředitel MUDr. Luděk Nečesaný, MBA. Vloni bylo na gynekologickém oddělení Panochovy nemocnice za celý rok hospitalizováno 387 pacientek a průměrná ošetřovací doba činila 2,5 dne. Místo nevyužitých lůžek gynekologického oddělení budou ve stejném počtu otevřena další lůžka interního oddělení, o jehož služby je velký zájem. Zároveň vedení nemocnice připravuje projekt otevření lůžek následné intenzivní péče v prostorech nemocnice Turnov, otevření prodejny zdravotnických potřeb a bufetu. Realizace těchto investic bude vázaná na hospodaření KNL a.s. v průběhu roku 2014.

                                                                                      Barbora Silná

                                                                                                                                                                                                       Manažerka PR 

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588