Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Na Cvikovský pediatrický den se opět sjela řada odborníků

28. 04. 2015

Již 21. Cvikovský pediatrický den uspořádala koncem minulého týdne Léčebna respiračních nemocí ve Cvikově, příspěvková organizace Libereckého kraje.  Do přátelského prostředí maloměsta se na tradiční setkání odborníků sjela stovka lékařů a čtyřicítka zdravotních sester.

Program 21. Cvikovského pediatrického dne, který se uskutečnil v sále cvikovského Multifukčního kulturního centra Sever, nabídl opět řadu zajímavých přednášek. Neurochirurgové z Ústí nad Labem přítomným představili možnosti využití špičkové techniky  v oblasti operací mozku. Nevšední byla též přednáška o činnosti organizace Lékaři bez hranic se zacílením na Somálsko a její humanitární problémy. „V další části programu zkušení pediatři s dlouholetou praxí referovali o nemocech s minimálním výskytem. O nich se sice lékaři dozví z učebnic, ale v běžné praxi se vyskytují vzácně.  Přesto je nutné s nimi počítat, protože jejich důsledky mohou být mimořádně fatální. Z tohoto pohledu tak byla velmi zajímavá například přednáška o nekrotizujícím zánětu v prostoru mezi svaly,“ doplnil ředitel léčebny Rudolf Focke.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624