Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Ministr zdravotnictví v českolipské nemocnici

19. 07. 2017

Nemocnici s poliklinikou v České Lípě, krajské zdravotnické zařízení, dnes navštívil ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Prohlédl si provoz centrálního příjmu, lůžkové oddělení rehabilitace a ortopedicko-traumatologické oddělení. V rámci své návštěvy se sešel i se zaměstnanci nemocnice, kde hlavním tématem byla diskuze o navýšení platů zdravotních sester a investiční akce.

Na následném pracovním obědě se s ministrem zdravotnictví sešel rovněž rezortní náměstek hejtmana Přemysl Sobotka a statutární náměstkyně hejtmana Jitka Volfová, která je taktéž členkou dozorčí rady nemocnice.  I tady se hovořilo především o zvýšení platů o 2.680 Kč formou nenárokové dotace na kraj. „Pana ministra jsem upozornil na velmi komplikovanou cestu prostřednictvím dotačního titulu určeného na navýšení platů pro zdravotní sestry. Trvá na metodice ministerstva. Velmi pozitivní je pro mě však jeho slib, že peníze, které budou za všechny zdravotnická zařízení nárokovány, dostaneme v nezkrácené výši. Nyní budeme hledat standardní právní cestu, aby zdravotní sestry peníze dostaly co nejdříve. Prvním krokem bude mimořádná rada kraje 24. července, která projedná strategii individuální dotace jednotlivým nemocnicím,“ komentuje náměstek Přemysl Sobotka. Ten se také s ministrem Ludvíkem shodl, že situace ve zdravotnictví je velmi složitá a bude potřeba systémových změn, které budou vyžadovat statečného politika v čele rezortu.

Výjezdy pana ministra po menších nemocnicích vítám, protože ty jsou základem péče o pacienta,“ uzavírá náměstek.

Bc. Žitná (Dědková) Markéta
marketa.zitna@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624