Kraj opět poskytne dotaci horské službě na nákup ochranných pomůcek

16. 10. 2019

Horská služba České republiky obdrží i letos od kraje neinvestiční dotaci na nákup zdravotnických a ochranných pomůcek. Stejně jako loni poskytne kraj horským záchranářům 200.000 korun.

Peníze dáváme horské službě každoročně. Za obdržené finanční prostředky může nakoupit například vakuové dlahy na horní i dolní končetiny, ale i nosítka, tašku na resuscitační materiál anebo tolik potřebný defibrilátor, který již v minulosti zachránil bezpočet lidských životů,“ uvedl MUDr. Přemysl Sobotka, náměstek pro resort zdravotnictví.

Ze svého rozpočtu Liberecký kraj přispívá na provoz horské služby v regionu již od roku 2016. Částka 200.000 korun je od té doby pravidelnou součástí krajského rozpočtu.

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz