Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Handicapovaný cyklista Heřman Volf besedoval se studenty zdravotnické školy

05. 09. 2014

Besedu pro studenty pod názvem „Prevence úrazů“ uspořádal tento týden odbor zdravotnictví Krajského úřadu Libereckého kraje ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou a Vyšší odbornou školou zdravotnickou v Liberci. V multimediálním sále akci zahájila vedoucí odboru zdravotnictví Alena Riegerová.

Besedy se zúčastnilo na 90 studentek a studentů Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Liberci. Vyslechli si životní příběh handicapového cyklisty Heřmana Volfa, který po pádu na lyžích musel usednout na invalidní vozík. Dozvěděli se, kde bral sílu k vyrovnávání se s nečekanými životními situacemi, co mu pomohlo vrátit se zpátky do života, překonat handicap, a kde našel sílu plnit sny nejen sobě, ale i dalším lidem. Studenti využijí získané informace pro budoucí profesi.

Vyprávění doprovodily ukázky a sestřihy několika sportovních aktivit, které spojuje jedna myšlenka – pomoci handicapovaným. Beseda naplňuje aktivity členství Libereckého kraje v Národní síti Zdravých měst České republiky a je realizací projektu Zdravý Liberecký kraj.

Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624