Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Českolipská nemocnice má zrekonstruované moderní oddělení pro dětské pacienty i novou páteřní komunikaci

12. 09. 2016

Nemocnice v České Lípě otevřela zrekonstruovaný pavilon Dětského oddělení. Jak uvedl ředitel nemocnice Ing. Jaroslav Kratochvíl, pavilon Dětského oddělení byl postaven na přelomu 70. a 80. let a původní vnitřní prostory již vzhledem ke svému stáří opravdu nevyhovovaly ani po stránce stavební, ani z hlediska nezbytného zázemí. Lékařská péče byla navíc ne zcela efektivně rozdělena do dvou podlaží. Náročná zde byla zejména logistika a také personální zajištění. Nová podoba oddělení bude zajištěna na jednom patře, oddělení se tak kompletně sestěhuje do 2. patra budovy Dětské polikliniky. To zajistí maximální péči a dohled nad malými pacienty.

Hlavní dispoziční změnou Dětského oddělení je vytvoření nové vstupní haly v prostoru před výtahy, dále došlo k přebudování veškerých lůžkových pokojů pro pacienty, vybudování nového sociálního zázemí nebo herny pro děti. Novou tvář dostalo také nezbytné provozní zázemí a základny pro lékaře a střední zdravotní personál. Potřebám současné moderní medicíny byla v neposlední řadě přizpůsobena také Jednotka intenzivní péče.

Náklady na rekonstrukci Dětského oddělení si vyžádaly celkem cca 6,7 mil. Kč. Víc než 70 % nákladů pokryly dotace Ministerstva pro místní rozvoj, návrh na jejich čerpání muselo schválit Ministerstvo zdravotnictví.  

Českolipská nemocnice je v čerpání dotací podle Ministerstva pro místní rozvoj úspěšná hlavně proto, že projekty, které předkládá, jsou dobře připraveny a zpracovány na vysoké úrovni. Letos vedení nemocnice předložilo několik projektů a všechny byly schváleny, což ředitel nemocnice považuje za velký úspěch: „Jsme hrdí, že se nám daří získat peníze na rozvoj nemocnice.  Díky tomu jsme dokončili i tuto rekonstrukci a právě moderní řešení celého oddělení nám umožní zvýšit kvalitu péče o malé pacienty a navíc ji poskytovat v příjemném a přátelském prostředí.“

Dalším úspěšným projektem byla rekonstrukce páteřní komunikace. Ta ve finální podobě zahrnovala zejména položení zcela nového povrchu, odstartovala přesně 1. srpna a trvala necelý měsíc. Silnice propojuje hlavní a zadní vjezd do areálu českolipské nemocnice a také jednosměrný výjezd. „Tato páteřní komunikace si nový povrch v každém případě zasloužila, je opravdu hojně využívána většinou našich pacientů i návštěv,“ komentoval rekonstrukci generální ředitel českolipské nemocnice Jaroslav Kratochvíl.

Náklady na rekonstrukci komunikace byly vyčísleny na 1,6 mil. Kč, dotace Ministerstva zdravotnictví České republiky dosáhla téměř 70 %.

Slavnostní předání Dětského oddělení i otevření nové komunikace proběhlo za účasti vedení Libereckého kraje, ekonomického náměstka Marka Pietera a radního pro zdravotnictví Petra Tulpy, v pondělí 12. září.

Českolipská nemocnice potvrzuje své postavení významného zdravotnického zařízení Libereckého kraje. V letošním roce dokonce získala prestižní ocenění 100 nejlepších, udělované firmám, které dosahují pozoruhodných ekonomických výsledků a to je obzvlášť v oblasti zdravotnictví opravdu mimořádný úspěch. 

TZ/Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a.s.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624