Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Zubní pohotovost v krajské nemocnici rozšíří ordinační dobu

08. 06. 2016

Rada kraje na svém jednání 7. června schválila dotaci ve výši 669.000 Kč na provoz rozšířené zubní pohotovostní služby v Liberci. Zajišťovat ji bude od 1. července 2016 Krajská nemocnice Liberec (KNL).

 

 

„Dlouhodobě se snažíme vyřešit neutěšenou situaci s obsazováním pohotovostních služeb zubními lékaři. V únoru 2016 jsme vyhlásili dvě veřejné zakázky malého rozsahu pro zajištění denní zubní pohotovostní služby pro oblast Českolipska a Semilska. Ve veřejné zakázce jsme nabídli lékařům možnost sdružit se do společnosti, která by umožňovala vykonávání pohotovosti v jejich ordinacích. Nikdo ale možnosti nevyužil, a protože nebyla žádná nabídka učiněna, obě zakázky byly zrušeny,“ popisuje Petr Tulpa, radní Libereckého kraje pro zdravotnictví.

Na základě této zkušenosti kraj začal jednat s primářem ústní, čelistní a obličejové chirurgie Krajské nemocnice Liberec MUDr. Dzanem o možnosti zajištění zubní pohotovosti v KNL pro celý Liberecký kraj.  S tím, že by o víkendech a svátcích došlo k rozšíření ordinačních hodin do 15 hodin a fungování pohotovosti by finančně podpořil Liberecký kraj.

„Uvedené finanční prostředky budou nemocnici poskytnuty jako vyrovnávací platba na základě pověření služby v obecném hospodářském zájmu a uzavřené smlouvy. Situaci jsme také projednali se zástupci oblastních sdružení České stomatologické komory. Jimi bylo prozatím přislíbeno, že na Českolipsku a Semilsku bude i nadále fungovat dosavadní systém rozepisování jednotlivých lékařů do služeb, a to paralelně s pohotovostí v KNL,“ doplňuje Petr Tulpa. V okrese Semily a Česká Lípa se dají postupně očekávat výpadky lékařů z pohotovostních služeb, protože vzhledem k jejich věku se chystají ukončit praxi a není za ně náhrada.

Ordinační doba zubní pohotovosti (platné od 1. 7. 2016):
Soboty, neděle, svátky – od 8.00 do 15.00 hodin – Krajská nemocnice Liberec, přízemí budovy LDN, od 18.00 do 22.00 hodin pak pokračuje zubní pohotovost zajištěná Libereckou dentální s. r. o., Soukenné nám. 121/1, budova Dunaj – 4. patro, Liberec 1.

V okrese Semily a Česká Lípa se v době od 8.00 do 12.00 hodin budou střídat zubní lékaři ve svých ordinacích. Uvedený rozpis lékařů je zveřejňován na obvyklých místech a na webových stránkách odboru zdravotnictví KÚ LK.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624